Naciśnij enter by zobaczyć wyniki lub esc by anulować.

Jak dużo tracisz z powodu niskiej konwersji?

Mam nadzieję, że masz ustalone cele biznesowe, które chcesz osiągnąć w swoim e-sklepie. Dlaczego? Może dlatego, że dzięki temu możesz osiągać coraz lepsze wyniki sprzedażowe i stać się liderem B2C w swojej branży na rynku krajowym, europejskim lub światowym? A może dlatego, że będziesz zdobywać coraz większą ilość subskrybentów, którzy będą gotowi zapłacić za wartościowe informacje, jakie im przekażesz? Nie ważne który z tych powodów jest numer 1 ważne, że masz odwagę iść w jego kierunku. Bez względu na to, jak bardzo kreatywne i unikatowe są twoje pomysły, musisz wziąć pod uwagę fakt, że każdy biznes powinien opierać się na celach, które należy mierzyć i analizować.

Ustal priorytety- co jest najważniejsze i kluczowe, aby twój biznes funkcjonował, a co pozwoli mu się rozwijać. Moja dobra rada: określ swoje KPI (Key Performance Indicators) dla swojej witryny i traktuj je jak drogowskaz do sukcesu.

Współczynnik konwersji jest niezwykle istotny dla KPI e-sklepu. Daje nam twarde dane dotyczące ilości odwiedzin oraz podejmowanych działań. Konwersja musi się opierać nie tylko na ruchu, ale także na odpowiednim zachowaniu się konsumentów na stronie. Możliwe że dążymy do sprzedaży i zależy nam, żeby użytkownik dokonał zakupu, jednak możliwe, że naszym celem jest np. zdobycie subskrybentów newslettera. To właśnie jest konwersja. Przypuśćmy, że twoją stronę odwiedza miesięcznie 50.000 użytkowników. Pod koniec miesiąca, analizujesz dane w Anlitycsie i zauważasz, że poziom konwersji oscyluje wokół 1%. Co to dla Ciebie znaczy? Dobra wiadomość jest taka, ze na przestrzeni miesiąca odnotowałeś aż 500 transakcji! Zła to taka, że straciłeś aż 49.500 możliwości do sprzedaży swoich produktów! Czy takie postawienie sprawy nie daje gorzkiego przekonania, że mogło być o wiele, wiele lepiej?

Myśląc o podniesieniu konwersji, skupiamy się zazwyczaj na jak największej ilości odwiedzających na naszej stronie. Tymczasem, nie potrzebujesz wydawać ogromnej ilości pieniędzy na płatny ruch, tylko dla niego samego.

Podejdź do tematu inaczej. Oferuj swoim użytkownikom, nawet jeśli nie ma ich na twojej stronie bardzo wielu, pewne korzyści, które ich usatysfakcjonują. Zadowolony klient poleci twoją witrynę znajomym w realnym świecie lub na stronach społecznościowych czy forach. Nieduży ruch zacznie powoli przeradzać się w coraz większą ilość użytkowników. Oczywiście zazwyczaj nie jest to proces natychmiastowy, a raczej działanie rozłożone w czasie.

Dowiedz się, co twoi użytkownicy robią w twoim e-sklepie. Jakie mają ścieżki konwersji czy w jakim momencie porzucają koszyk. Weź pod uwagę informacje wynikające z mikro i makro – konwersji. Zadawaj swoim klientom pytania dotyczące intencji zakupowych. Cenna wskazówka, jaką mogę Ci przekazać: nie rób tego w nieosobisty i zautomatyzowany sposób. Twórz więź i dobry klimat strony. Staraj się, aby klient poczuł się komfortowo. Wprowadzisz go w dobry nastrój, dzięki czemu łatwiej zachęcisz do odpowiedzi na pytania. To istotne, ponieważ informacje pochodzące z bezpośredniego źródła są na wagę złota. Pamiętaj o tym!

Zakładam, że odkryłeś już, że intencja zakupowa jest istotna dla KPI każdego biznesu e-commerce. Powiedzmy, że 12 % z użytkowników wchodząc na twoja witrynę ma intencje zakupową, ale jedynie 2 % z nich dokonuje zakupu. W takiej sytuacji matematyka jest bezlitosna: zamiast oczekiwanego przychodu na poziomie 24.000 zł, wynosi on jedynie 4.000 zł. To aż 6 razy mniej niż początkowe deklaracje użytkowników. Przecież na początku wizyty na stronie mieli chęć kupić twój produkt.

Zapaliła Ci się zapewne lampka: jak spowodować, aby zakupu dokonali wszyscy? Jak uzyskać wysoki wskaźnik konwersji? Jest to możliwe i zapewniam Cię, że odzyskasz stracone 20.000 zł !

To brzmi fantastycznie, ale na prawdę można zwiększyć konwersję, bez wydawania kroci na płatny ruch. Wypróbuj nasze sposoby, które opisuję i przedstawiam Ci na tym blogu. Przetestuj różne strategie i zobacz co przynosi twojemu biznesowi rozwój? Staraj się zawsze mówić językiem korzyści i trafiać do spersonifikowanego odbiorcy. Zachęcam Cię także to sprawdzania swoich hipotez i założeń, bo tylko w ten sposób poznasz sposób na swój własny sukces. Wszystko to możesz zupełnie za darmo sprawdzić, korzystając z naszej darmowej oferty próbnej. Dokonaj w miesiąc tego, co inni w przeciągu roku!

Get inspiring, actionable posts by e-mail once a week. Subscribe for free today!

Komentarze

Zostaw komentarz