Naciśnij enter by zobaczyć wyniki lub esc by anulować.

Przepis na wygraną w e-biznesie wg Valentina Radu CEO Omniconverta

W najnowszym, 5 numerze periodyku „Marketing & Biznes” ukazał się wywiad z naszym CEO Valentinem Radu, działającym w branży digital marketingu pod ponad 12 lat.

Valentin był pomysłodawcą i współautorem wszystkich funkcjonalności Omniconverta. Stworzył tę platformę w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby i problemy biznesu. Sam zdiagnozował trudności z jakimi się borykał pracując na etacie jako CMO w jednej z dużych agencji w Rumunii, następnie metodą małych kroczków zbudował mechanizm, który poprawił współczynnik konwersji o 160% i zwielokrotnił zwrot z inwestycji. W wywiadzie opowiada szczegółowo jak tego dokonał.

Dodatkowo zdradza przepis, szczególnie pomocny dla właścicieli e-sklepów, jak pielęgnować strategiczne wskaźniki i właściwe optymalizować konwersję, a także na jakich KPI się skupiać i co zrobić, aby liczby stopniowo szły w górę.

A co zrobić gdy jesteś jeszcze start-upem i prowadzisz własny e-biznes? Żaden problem, Omniconvert też tak zaczynał. O skalowaniu biznesu i o pracy na małym budżecie z nielicznym zespołem też jest słów kilka. Według Valetnina wszystko można przekuć w zaletę, stawiając pierwsze kroki gromadzisz niepodważalne doświadczenie i kolosalną wiedzę, której nikt Ci nie odbierze. Nauka i testowanie rozwiązań na sobie samym jest najszybsza i najefektywniejsza. Słuszną uwagą jest to, że w dojrzewających biznesach i młodych ludziach jest niesamowity potencjał i niesłabnąca energia, co daje przewagę rynkową. Nowo powstałe sklepy internetowe mają tę przewagę nad globalnymi graczami, że mogą indywidualnie zaopiekować się swoim klientem i każdym zamówieniem, co dzisiejsi kupujący sobie szczególnie cenią!

Ważne jest aby działać z energią i pasją oraz nie bagatelizować siły jaka drzemie w analityce. Digital ma pierwszeństwo nad tradycyjnym marketingiem ALT, ponieważ jest w pełni mierzalny i weryfikowalny. Pozwala szybko reagować na niewłaściwe odchylenia. Dlatego wszechobecne Big Data to źródło niebagatelnej wiedzy i sekret sukcesu.

“Jeśli nie masz pasji i przynajmniej dobrej znajomości matematyki, nie możesz oczekiwać powodzenia w biznesie. To podstawa, to jest trochę tak jak gra w cyferki, trzeba to zrozumieć i poczuć do tego chemię. Proces optymalizacji to nieustanne działanie i zaglądanie do raportów i statystyk, musisz to po prostu czuć.”

Zainteresowany? Chcesz poznać sprawdzone metody optymalizacji biznesu w sieci? Koniecznie zapoznaj się z najnowszym wydaniem magazynu dostępnym tutaj.

Get inspiring, actionable posts by e-mail once a week. Subscribe for free today!

Komentarze

Zostaw komentarz